Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
5 të vdekur dhe 35 raste të reja me coronavirus në Maqedoni - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

5 të vdekur dhe 35 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Në Klinikën për Sëmundje Infektive ka ndërruar jetë një pacient 69 vjeçar nga Shkupi, i hospitaluzar më 15 maj. Në spitalin ‘8 shtatori’, humbi jetën një pacient 70 vjeçar nga Struga, i pranuar në spital më 17 maj dhe dy pacientë nga Shkupi, një 70 vjeçar i pranuar në spital më 28 maj dhe një 47 vjeçar i pranuar në spital më 21 maj.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në raportin e sotëm të Institutit për Shëndet Publik është evidentuar edhe foshnja nga Shkupi që me kërkesë të prindërve, me avion u transportua në Zvicër ku ka humbur jetën. Foshnja u hospitalizuar në Klinikën e Fëmijëve dhe ishte i infektuar me covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Gjithashtu gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 112 testime për coronavirus dhe janë regjistruar 35 raste të reja. Prej tyre 22 janë në Shkup, 4 në Kumanovë, 6 në Tetovë, 1 në Strugë dhe 1 në Gostivar.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se poashtu ka edhe 19 pacientë të shëruar.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i epidemisë është 2.164, prej tyre të shëruar janë 4.535 dhe 131 të vdekur. Momentalisht në Maqedoni ka 498 raste aktive me coronavirs./Telegrafi/

Related posts

Zelanda e Re mes të parave në botë e shpalli fundin e epidemisë

Televizioni Koha

Vuçiq paralajmëron një hekurudhë të shpejtë drejt Maqedonisë

Televizioni Koha

Ministri Hoxha viziton VezëSharri, kjo kompani është një histori suksesi

Televizioni Koha

Leave a Comment