Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
E rëndë/ Vret veten ditën e 8 Marsit nëna shqiptare e 5 fëmijëve (EMRI)
Kronika e Zeze Lajmi i Ditës Rajon

E rëndë/ Vret veten ditën e 8 Marsit nëna shqiptare e 5 fëmijëve (EMRI)

Një 64-vjeçare nga fshati Drenovicë të Urës-Vajgurore, mësohet se i ka dhënë fund jetës. Hava Shehu, nënë e 5 fëmijëve është gjetur e varur nga familjarët e saj në kasollen e bagëtive, pranë banesës së saj.

Ngjarja është shënuar mesditën e sotme dhe kanë qënë dy djemtë e të ndjerës ata që e kanë gjetur nënën e tyre të varur.

64-vjeçarja është transportuar nga familjarët në Spitalin e Beratit, por më kot pasi mjekët konfirmojnë se gruaja ka mbërritur pa shenja jete.

Burimet zyrtare të Drejtorisë së Policisë së Qarkut Berat, pas ekzaminimit të vendngjarjes, deklarojnë se, 64-vjeçarja është vetëvarur dhe se në trupin e saj nuk ka shenja dhune.

Sipas burimeve të afërta me familjen Shehu, viktima, 64-vjeçarja Hava Shehu, jetonte në kushte të vështira ekonomike dhe kishte edhe nje nga djemtë në burg, të akuzuar për “vjedhje”. Sipas të afërmve dhe banorëve të fshatit Drenovicë, këto dyshohet se kanë qënë edhe shkaqet që e kanë detyruar nënën e 5-fëmijëve të ndërmarrë këtë akt ekstrem.

Related posts

Hapja e restoranteve dhe kafeterive në Maqedoni,pas 15 majit do të mund të ketë hapje graduale të lokaleve

Televizioni Koha

Tragjike: Nga Covid vdesin katër anëtarë të të njejtës familje në Tetovë

Televizioni Koha

Sot dëgjohen incizimet e Kiçeec, Milloshoski paralajmëron “bomba” të reja për “Reketin”

Televizioni Koha

Leave a Comment