Kurti: Do të bashkëpunoj me partitë shqiptare dhe kryeministrin Zaev – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kurti: Do të bashkëpunoj me partitë shqiptare dhe kryeministrin Zaev

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë në TV Klan në emisionin Opinion ndër të tjera ka thënë se do të ketë një bashkëpunim të mirë me partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut si dhe me kryeministrin Zoran Zaev, transmeton agjencia e lajmeve INA.
Kurti po ashtu ka theksuar se do të thellojë bashkëpunimi me Shqipërinë duke punuar për një bashkim doganor dhe treg të përbashkët. Kurti gjithashtu ka theksuar se do analizoj marrëveshjet mes dy vendeve që janë nënshkruar deri më tani për të gjetur mekanizmat për ti zbatuar. (INA)

Related posts

Lidhja e shoqatave të diabetikëve kërkon të zgjidhen problemet me të cilat përballen pacientët

Televizioni Koha

Zaev: “Politikanët si te ne ashtu edhe në Bullgari janë më të arsyeshëm pas zgjedhjeve”

Televizioni Koha

Spasovski: Qëndroni në shtëpi, respektoni rekomandimet që ta ndalojmë virusin

Televizioni Koha

Leave a Comment