Maqedoni, fundjava e dytë të ndalimit të lëvizjes nga ora 16:00 – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Maqedoni, fundjava e dytë të ndalimit të lëvizjes nga ora 16:00

Ndalimi i lëvizjes gjatë kësaj jave për gjithë popullatën në Maqedoni fillon nga ora 16:00 dhe do të zgjasë deri 5 të mëngjesit.

Të gjitha entet publike dhe kompanitë private që punojnë gjatë fundjavës duhet të respektojnë kufizimet dhe ta përfundojnë procesin e punës më së voni deri ora 15:00, njofton Telegrafi Maqedoni.

Të gjitha ndalesat tjerë vazhdojnë të mbesin në fuqi.

Ky vendim qeveritar u sol në mbledhjen e 28-të të Qeverisë që u mbajt më 25 mars dhe ka për qëllim ndalimin e përhapjes së coronavirusit, ndërsa kjo është fundjava e dytë në të cilën ora policore nisën nga ora 16:00./Telegrafi/

Related posts

AUV: Të pabaza akuzat e Tripunovskit për siguri të ushqimit

Televizioni Koha

Aleanca për Shqiptarët : BDI veç më e ka nuhatur humbjen që do ta pësojë

Televizioni Koha

Danillovski: Deri në muajin maj, Maqedonia mund t’i thotë lamtumirë koronës

Televizioni Koha

Leave a Comment