Spasovski: Të tre institucionet kanë dhënë përgjigje, presin datën e zgjedhjeve – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Spasovski: Të tre institucionet kanë dhënë përgjigje, presin datën e zgjedhjeve

 

Kemi marrë përgjigje nga të tre institucionet, Komisioni për sëmundje infektive, Komisioni Shtetëror Zgjedhor dhe OSBE-ODIHR, të cilat na informojnë se ata presin një datë për zgjedhjet dhe përgatitjet të fillojnë mbi atë bazë, tha sot Kryeministri teknik Oliver Spasovski.

Komisioni për sëmundje infektive dha një raport, një opinion ekspertësh, një protokoll se si dhe në çfarë mënyre mund të mbahen zgjedhjet, cilat do të ishin tendencat në lidhje me zhvillimin e sëmundjes.

“Komisioni Shtetëror Zgjedhor informoi për afatet e kërkuara për mbajtjen e aktiviteteve zgjedhore.

Letra nga OSBE-ODIHR na informon se ata presin datë për zgjedhjet dhe në bazë të datës të fillojnë të gjitha përgatitjet për dërgimin e misionit vëzhgues për zgjedhjet” shkruan në profilin e tij në Facebook Kryeministri teknik Oliver Spasovski./Telegrafi/

Related posts

Azizi: Lëvizja Besa është shembulli më i mirë për respektimin e masave mbrojtëse për parandalim nga Covid-19

Televizioni Koha

Bekteshi: BDI-ja mbetet në qëndrimin se nevojitet konsensus për datën e zgjedhjeve

Televizioni Koha

Qeveria miratoi projekte për 36 komuna për Programin TAV

Televizioni Koha

Leave a Comment