17/06/2024
23.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

AKSIDENT MES 3 VETURAVE NË KËRÇOVË, LËNDOHEN RËNDË 5 PERSONA

Më 17.05.2024 në orën 22:55 në DPB Kërçovë është raportuar se në rrugën rajonale Kërçovë – Osllomej ka ndodhur një aksident trafiku midis një automjeti të tipit “Fiat” me targa të Kërçovës, i drejtuar nga S.D. (18), një automjeti të tipit “Volkswagen Passat” me targa të Kërçovës, i drejtuar nga D.D. (33) dhe një automjeti të tipit “Audi” me targa të Kërçovës, i drejtuar nga V.H. (59), të gjithë nga Kërçova. Në aksident, një pasagjere e mitur nga automjeti “Fiat” ka marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa me lëndime trupore janë marrë shoferi dhe një pasagjer tjetër i mitur, shoferi i automjetit “Passat” dhe pasagjeri i tij Ç.R. (30) nga fshati Tuin, Kërçovë, të cilat janë konstatuar në Qendrën Mjekësore të Kërçovës. Është kryer inspektimi nga një ekip inspektues i DPB të Kërçovës.

Të fundit