15/06/2024
18.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

FOTO/ Bastisje anti-drogë, ka të arrestuar

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se është arrestuar një 33-vjeçar nga Manastiri, me iniciale G.D. pasi në shtëpinë e të njëjtit është gjetur lloj e drogës – marihuanë, transmeton TV21.

“Më 20.09.2023 në Manastir, policët e SPB Manastir kanë privuar nga liria G.D. (33) nga Manastiri. Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër të Gjykatës së Manastirit, janë gjetur dhe marrë tri qese, gjegjësisht rreth gjysmë kilogram marihuanë. Personi është ndaluar në Stacionin policor në Manastir, ndërkaq nga gjykatësi i procedurës paraprake është shqiptuar edhe masa e paraburgimit”, qëndron në njoftim.

Të fundit