17/06/2024
25.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

LSDM: VMRO-DPMNE-ja po shpërbëhet

Partia maqedonase në pushtet LSDM, në një kumtesë për media thotë se VMRO-DPMNE po shpërbëhet.
Nga LSDM thonë se opozita maqedonase ka probleme të mëdha të brendshme partiake.

“Mickoski për përçarjet dhe grindjet e brendshme në VMRO nuk duhet t’ia ngarkojë LSDM-së. I dëshpëruari Mickoski të mos ndërhyjë fare me LSDM-në në ballafaqimin e ndërsjellë dhe t’i zgjidhë vetë zënkat”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

“Opinioni ende pret përgjigje nga Mickoski për marrëveshjet me Gruevskin. A po i fsheh kërkesat për amnisti të bashkëpartiakëve të tij, për shkak të pakënaqësisë që ndodhen brenda partisë së tij”, tha LSDM.

Të fundit