17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ganiu: Kryeministri Albin Kurti vjen në Çair për ta përuruar rrugën “Adem Demaçi”

Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, ka zbuluar arsyen e vizitës së kryeministrit kosovar Albin Kurti në Çair, ditën e premte.

Ganiu tha se Kurti vjen për ta përuruar rrugën me emrin e veprimtarit të shquar shqiptar Adem Demaçit, në Çair.

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës, vjen ditën e premte në ora 14;30 në komunën e Çairit. Arsyeja është përurimi i rrugës Adem Demaçi dhe do të qëndrojë afër 1 orë në Komunën e Çairit dhe gjithë aktiviteti do të jetë tek memoriali i UÇK-së apo tek “Shqiponja” në Fushë Topanë”, tha mes tjerash Ganiu.

Të fundit