22/06/2024
21.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Këmbësor humb jetën në rrugën rajonale Strugë – Dibër

Një këmbësor e humbi jetën në një fatkeqësi komunikacioni në rrugën rajonale Strugë – Dibër, afër fshatit të Strugës, Veleshtë.

SPB Ohër sot kumtoi se fatkeqësia ndodhi rreth orës 19 kur një automjet i udhëtarëve “Folksvagen golf” me targa të Strugës, i drejtuar nga B.N. (36) nga fshati Veleshtë, e goditi këmbësorin T.K. (49) nga fshati Podgorc.

 

Rrugës drejt Spitalit të përgjithshëm në Strugë, personi iu nënshtrua lëndimeve.

Ekipet policore dhe prokurori publik kryen ekspertizë në vendin e fatkeqësisë.

Të fundit