25/04/2024
7.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mes tymit dhe kapsollave, miratohet brenda 8 minutash buxheti i shtetit në Kuvendin e Shqipërisë

Buxheti i shtetit është miratuar me 74 vota pro dhe 4 vota kundër brenda një kohe rekord sot në Kuvendin e Shqipërisë.

Seanca e sotme nisi me përforcime të punonjësve të gardës për të mos lejuar kaosin e deputetëve të opozitës, por këta të fundit kanë arritur të vendosin karriget në foltore si në të gjitha seancat e kohëve të fundit.

Nuk kanë munguar kapsollat dhe tymueset nga deputetët e opozitës, por kjo situata nuk e ka penguar kryetaren e Parlamentit, Lindita Nikolla që të votojë nen për nen brenda 8 minutave buxhetin, duke hedhur poshtë të gjitha amendamentet e opozitës.

Të fundit