25/04/2024
8.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Operacioni kundër lojërave të fatit, 40 të arrestuar vetëm në Tiranë

Një operacion policor kundër lojërave të fatit është zhvilluar të mërkurën në disa zona të kryeqytetit.

Gazetarja e Euronews Albania, Sara Demushi bën me dije se 40 persona janë arrestuar, ndërsa 50 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë.

Operacioni vijon dhe kryesisht po zhvillohet në disa lokale në Tiranë ku dyshohet se ushtrohet kjo veprimtari e jashtëligjshme.

Pritet një informacion zyrtar nga policia.

Ndërkohë edhe në juglindje raportohet se po zhvillohet ky operacion.

Të fundit