13/07/2024
31.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mickoski kërkon takim me Kovaçevskin për të caktuar datën e zgjedhjeve të parakohshme

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, i propozoi sot kryeministrit Dimitar Kovaçevski një takim të përbashkët dhe publik në të cilin do të diskutohet mes tjerash edhe për datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat, siç tha ai, do të ishin zgjidhje e natyrshme për “situatën katastrofike në vend.

Mickoski i dha afat Kovaçevskin deri më 10 maj për t’u deklaruar nëse e pranon apo refuzon propozimin, në të kundërtën paralajmëroi se hapa seriozë dhe të paprecedentë.

Të fundit