21/07/2024
22.9 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mickoski: Në këtë përbërje parlamentare dhe në këto kushte nuk do të ketë ndryshime kushtetuese

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickovski, sot edhe një herë ka përsëritur se në këtë përbërje parlamentare dhe në këto kushte nuk do të ketë ndryshime kushtetuese.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pas takimit në Lidhjes së Odave Ekonomike (LOE), Mickoski tha se për të kjo ishte temë e mbyllur.

“Kjo është një temë e mbyllur për mua. Shumë herë e kam thënë qëndrimin tim, qëndrimin e VMRO-DPMNE-së dhe të koalicionit. Në këtë përbërje parlamentare, në këto kushte, nën diktimin bullgar, nuk do të ketë ndryshime kushtetuese, theksoi Mickoski.

Të fundit