25/04/2024
6.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Milloshoski: Kjo qeveri nga një front evropian u shndërrua në front të korrupsionit dhe krimit

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski në fjalimin e tij me kritika të ashpra ndaj kryeministrit teknik, për të cilin tha se para 10 ditëve kur u ul në karrigen e të parti të qeverisë, kishte vetëm lëvdata për kabinetit të tij.

“Kjo Qeveri e cila veten e quan front evropian, nuk po dihet sot se kush është i çmendur e kush i shastisur. Kjo qeveri e quan veten front evropian por në fakt është front i korrupsionit dhe krimit. Front ku luftojnë secili për pozitën e vet, dhe secili për më shumë tenderë…Megjithatë kemi shans që më 8 maj këtë qeveri ta ndërrojmë, ta shkatërrojmë, ta mundim, të fitojnë qytetarët dhe Republika e Maqedonisë”, tha Milloshoski., duke shtuar se para 10 ditëve Xhaferi i lavdëronte ministrat në fjalë e tani nuk e dimë nëse këto dy ministra nga pro evropian u shndërruan në pro rus. /Alsat.mk

Të fundit