20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një autobus nga Sarajeva që po shkonte për në Gjermani është djegur plotësisht

Një autobus me 55 pasagjerë i cili ishte nisur nga Sarajeva për në Gjermani ka marrë flakë në një autostradë në Slloveni.

Fatmirësisht nuk ka të raportuar për të lënduar vetëm për dëme materiale. Të gjithë pasagjerët u larguar në kohë nga automjeti i cili u dogj i gjithi.

Zjarrfikësit kanë siguruar vendin e ngjarjes, kanë shuar zjarrin që u përhap nga pjesa e motorit në të gjithë autobusin si dhe ndihmuan shërbimin e tërheqjes në largimin e autobusit të shkatërruar dhe liruan rrugën.

Të fundit