20/06/2024
21.2 C
Tetovo

Të tjera lajme

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur sot Turqinë

Tërmeti i tretë, një tjetër në serinë e tërmeteve të forta të këtij viti në Kahramanmaras që nga fillimi i vitit.

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur sot Turqinë qendrore, njoftoi faqja e internetit e Institutit Sizmologjik Mesdhetar Evropian (EMSC).

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej pesë kilometrash, 66 kilometra në veriperëndim të Kahramanmaras, një qytet me afro 400,000 banorë.

Për momentin nuk ka informacione për dëme të mundshme apo të lënduar.

Kahramanmaras ishte epiqendra e dy tërmeteve shkatërruese me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë të shkallës Rihter që goditën Turqinë në fillim të këtij viti.

Të fundit