25/04/2024
7.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Parashikimi i motit në Maqedonin e Veriut

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme shiu me intensitet të dobët dhe herë pas here mesatar. Në disa lugina do të ketë mjegull. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga jugu, ndërsa pasdite në Povardarieto nga veriu.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 9 deri në 15 gradë.

Mot i ndryshueshëm me vranësira do të mbizotërojë deri të premten, me paraqitje të mjegullës nëpër lugina të veçanta. Ndryshimi i ndjeshëm i motit do të ketë të shtunën ku do të ketë më shumë reshje shiu, ndërsa pasdite do të kalojë me borë në disa nga zonat më të ulëta. Do të fryjë erë e fortë nga veriu dhe temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme.

Të fundit