22/04/2024
7.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Propozim-ligji për lojërat e fatit kalon në Kuvendin e RMV-së!

Propozim-Ligji për Lojërat e Fatit sot ka kaluar në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Propozim-Ligji për Lojërat e Fatit ishte dorëzuar edhe paraprakisht në Kuvend. Ai parashikon dislokimin e lojërave të fatit 500 metra nga institucionet arsimore dhe fetare, ndërsa forcon kushtet dhe rrit vlerën e licencave të reja për kazino./tvklan.mk

Të fundit