13/07/2024
24.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Zjarr në Kumanovë dhe Likovë, ndërhyjnë zjarrfikësit

Zjarrfikësit e Kumanovës kanë intervenuar në katër zjarre në komunën e Kumanovës dhe Likovës, njoftoi sot Qendra rajonale për menaxhimin e krizave, transmeton Portalb.mk.

Në fshatin Vaksincë të Likovës digjej bar i thatë dhe kashtë, zjarrfikësit kanë intervenuar për dy orë nga ora 19:30 deri në 21:20. Paraprakisht kanë fikur një zjarr edhe në Likovë, rrugës nga fshati Hotle në fshatin Mateç.

Gjatë ditës, zjarrfikësit kanë shuar zjarrin në rrugën “Done Bozhinov” në Kumanovë dhe në lagjen “Pero Çiço” me bar të thatë në orët e mëngjesit. Në të gjithë zjarret kanë marrë pjesë nga një ekip me nga një automjet zjarrfikës.

Të fundit