25/07/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Ndryshimet kushtetuese, Kovaçevski: Mickoski peng i Apasievit

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevcski i pyetur rreth ndryshimeve kushtetuese tha sot se në vend ekzistojnë dy koncepte, i pari që mbështet integrimin e vendit dhe i dyti që kundërshton dhe bllokon integrimin.

Sipas Kovaçevskit, koncepti i dytë udhëhiqet nga Partia “E Majta”, peng i së cilës është edhe lideri i opozitës, Hristijan Mickoski.

“Ndryshimet kushtetuese janë obligimi shtetit tonë, për mua ishte e njohur se cilat parti do të marrin pjesë e cilat jo sepse ne në shtet kemi dy koncepte, njëri që mbështet anëtarësimin në NATO dhe BE, si dhe një grup tjetër që është kundër integrimit dhe që udhëhiqet nga partia “E Majta”, ku peng është edhe lideri i opozitës, Hristijan Mickoski…megjithatë është obligim i deputetëve që të votojnë për ardhmërinë e vendit në Bashkimin Evropian”, deklaroi Kovaçevski.

Të fundit