25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Numri i të vdekurve nga tërmeti në Marok shkon në afro 2500

Numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm i së premtes në Marok është rritur në 2497, thotë ministria e brendshme e këtij vendi.

Qeveria marokene thekson se ka pranuar ndihma nga katër vende deri më tani – Britania, Spanja, Katari dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, raporton BBC.

Tërmeti i së premtes, më vdekjeprurës në vend në 60 vjet, goditi poshtë fshatrave në malet e Atlasit të Lartë në jug të Marrakeshit.

Të fundit