18/06/2024
18.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Sot 18 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 2.798 teste, ndërsa janë regjistruar 18 raste të reja me coronavirus.

Në Shkup-11, Tetovë-6 dhe Sveti Nikollë-1.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 7 pacientë të shëruar nga COVID-19.

Nga MSH njoftojnë se sot nuk janë regjistruar viktima nga coronavirusi.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.840, prej tyre 150.146 të shëruar, numri i vdekjeve është 5.487, ndërsa numri i rasteve aktive është 207./Telegrafi/

Të fundit