13/04/2024
15.9 C
Tetovo

Maqedoni

Rajoni

Kronika e zezë

Dramë pengjesh për 500 euro në Gërçec

Më 09.04.2024 në orën 23:50 M.M. (46) nga fshati...

Aksident i rëndë në Shkup

Një aksident ka ndodhur para pak minutash në në...

Autobusi nga Maqedonia aksidentohet në Itali, një i vdekur dhe 12 të lënduar

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë...

Ndërroi jetë Bedri Hajdari, zëri i fuqishëm kundër padrejtësive

Bedri Hajdari nga Hasanbegu i Shkupit ishte simbol të...

Arrestohet 43-vjeçari, sulmoi fizikisht gruan e tij

Sektori për punë të Brendshme – Tetovë ka njoftuar...

SPORT

Shkëndijë nesër pret në Tetovë Bregallnicën

Ekipi I Shkëndijës vazhdon punën për ndeshjen e nesërme me Bregallnicën në Tetovë në xhiron e 25-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë....

Disa klube të futbollit maqedonas nën hetim për kurdisje ndeshjesh

Pesë klube nga liga e parë e futbollit maqedonas...

(VIDEO) Beqiri I pakënaqur me barazimin në Strumicë

Dy fitore të skuadrave vendase dhe katër barazime me...

(VIDEO) Shkëndija gjunjëzon Vardarin fitore bindëse 3:0

Spektakël kuq e zi në terren e tribuna për...

Showbiz
Celebrities

Qendra e Kulturës sjell lajmin e shumëpritur grupi legjendar Elita 5 me koncert në Tetovë

Qendra për Kulturë Tetovë ka njoftuar se grupi legjendar,...

U ‘arrestua’ brenda BBV, Liam Osmani jep deklaratën e tij

Liam Osmani u arrestua ditën e sotme nga Strukturat...

Rrezikon deri në 4 vite burg. Ja kur do të japë vendimin gjykata për Luiz Ejlli

Luiz Ejlli gjithashtu edhe fituesi i “Big Brother VIP...

Kuriozitete

Teknologji
Latest

Pesë veturat që pritet të mos prodhohen në vitin 2024: Cili model do t’ju mungojë më së shumti?

Po afron fundi i vitit 2023 dhe prodhuesit tashmë kanë treguar se cilat modele nuk do të jenë më në shitje gjatë vitit të...

Një ligj i ri në BE do t’i detyrojë prodhuesit e telefonave të krijojnë bateri të zëvendësueshme

Prodhuesit e telefonave inteligjentë e bëjnë të vështirë zëvendësimin...

Elon Musk lanson raketën që do t’i lidhë me internet miliona indonezianë

Indonezia dhe kompania e raketave të Elon Muskut, SpaceX,...

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht...

Ja sesi të përmirësoni sinjalin Wi-Fi të shtëpisë

Ndërsa koronavirusi vijon të përhapet në mbarë botën, shumë...

Facebook ndalon reklamuesit e “pseudoshkencës”, përpiqet të godasë dezinformimin e koronavirusit

Kompanitë ishin në gjendje të përdorin interesin për të...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...