25/06/2024
17.8 C
Tetovo

Të tjera lajme

Lëndohet rëndë një motoçiklist nga Pallçishti Poshtëm i Tetovës

Më datë 13.08.2023, rreth orës 16:20, në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën rajonale Tetovë-Pirok, në Reçicë të Vogël të Tetovës, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një kamioni “Fiat” me targa të Tetovës, i drejtuar nga Sh.A.(62) nga Bogovina nga Tetovës dhe një motoçikletë Honda pa shenja regjistrimi, i drejtuar nga A.R.(35) nga Palçishti Poshtëm i Tetovës.
Në aksident motoristi ka pësuar lëndime të rënda, të cilat janë konstatuar në Spitalin klinik të Tetovës. Një ekip nga SPB Tetovë ka kryer inspektimin e vendit të aksidentit.

Të fundit