17/06/2024
20.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Rritet sërish çmim i naftës dhe benzinës në Maqedoninë e Veriut

Çmimi i benzinave dhe naftës do të shtrenjtohet për 1.5 denarë, përcjell TV21. Nga Komisioni Rregullator për Energjetikë njoftojnë se për 1.5 denarë do të rritet edhe çmimi i vajit ekstra të lehtë.

Çmimet sipas vendimit të fundit:

Nafta: 81.0 den/l
Benzina BS-95: 86.5 den/l
Benzina BS-98: 88.5 den/l
Vaji ekstra i lehtë: 80,5 den/l

Të fundit