03/10/2022
15.4 C
Tetovo

Kronika e Zeze

Arrestohet një banor i Kumanovës për shkelje të rendit dhe qetësisë publike në Universitetin e Tetovës

SPB Tetovë njofton se sot (21-shtator) në orën 11:30 pjestarët e policisë nga SPB Tetovë, e kanë privuar nga liria personin B.S. (42) na...

25 vjeçari ndërron jetë gjatë mjekimit të dhëmbit – nisin hetimet

Do të bëhet eks`humimi dhe obduksioni për 25 vjecarin nga Berova që vidq nga sepsa pas intervenimit ndaj ndezjes së dhëmbit. Prokuroria, sic njofton KlanM,...

Goditet nga një traktor, ndërron jetë 13-vjeçari

Një i mitur ndërroi jetë në një aksident të rëndë trafiku në fshatin Sasa afër Makedonska Kamenica. Fatkeqësia ka ndodhur dje pasdite, pasi një...

Ndërron jetë në Zvicër i riu nga Kumanova

Alban Zumeri 27 vjeç, ka ndërruar jete ne Zvicër pas një su*lmi në zemër (inf*arkti). I ndjeri është me origjinë nga Kumanova. Shkollimin e...

Ndërron jetë 34 vjeçari nga Kumanova (FOTO)

Ismail Bilalli nga fshati Çerkez i Kumanovës sot ka ndërruar jetë, në moshën 34-vjeçare. Lajmin e kanë bërë të ditur shumë shokë të tij...

Një i vdekur nga aksidenti i sotëm në rrugën Kërçovë-Gostivar

Një person ka ndërruar jetë nga aksidenti mëngjesin e sotëm në magjistralen Kërçovë-Gostivar, përcjell TV21. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 06:30 në kryqëzimin “Tajmishka”...

Aksidentet më të rënda në 50 vitet e fundit në Kroaci – mesin e tyre edhe një autobus me shqiptarë të Kosovës

Një aksident i rëndë autobusi ka ndodhur në autostradën A4 në drejtim të Zagrebit, Kroaci. Të paktën 12 persona humbën jetën dhe të paktën...

Theret me thikë një i burgosur në burgun e Idrizovës

Më 06.08.2022 në ora 00:20 në SPB Shkup, nga Qendra Ndëshkuese Përmisues Burgu Idrizovë është raportuar se rreth orës 23:40 në një nga repartet...

39 vjeçari nga Nikushtaku gjendet i vdekur në një automjet në afërsi të Radushës

Një person pa shenja jete, me plagë nga arma e zjarrit është gjetur dje në orët e para të mëngjesit në automjetin e tipit...

Ndërron jetë djali i kryetarit të Studeniçanit, Azem Sadikut

Sot në orët e hershme të mëngjezit ka ndërruar jetë Basri Sadiku, djali i Azem Sadikut, kryetarit të Komunës së Studeniçanit. Ai për një kohë...

Ndërroi jetë ish-ministrja e Punëve të Jashtme në Maqedoni, Ilinka Mitreva

Ka ndërruar jetë ish ministrja e Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Ilinka Mitreva. Lajmin e kanë bërë të ditur nga Lidhja Social...

Pësoi aksident gjatë punës, ndërroi jetë i riu nga Zajazi i Kërçovës!

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme një 24-vjeçar nga Uajazi i Kërçovës ka ndërruar jetë si pasojë e lëndimeve...

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti i njohur Kastriot Myftaraj

Nderron jete ne moshen 60-vjeç Kastriot Myftaraj. Publicisti, gazetari dhe analisti ra nga kati i katert i pallatit ku banonte ne rrethana ende te paqarta. Tiranë/Informacion...

Demi godet për vdekje të moshuarin nga Gostivari

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ka ndërruar jetë një 82-vjeçar i cili paraprakisht sot rreth orës 09:00 është goditur nga një dem,...

Nuk pashë kurrë paqe – shuhet shkrimtari i shpresës

Abraham Yehoshua, shkrimtar i mirënjohur izraelit, vdiq mëngjesin e sotëm, në moshën 85-vjeçare. “Nuk pashë kurrë, një ditë paqeje”, – do shprehej ai që besonte...

Aksident në magjistralen Tetovë-Gostivar, shoferi është lënduar rëndë

Mbrëm rreth orës 19 në magjistralen Tetovë-Gostivar është lënduar rëndë një banor i Zherovjanit, i cili ka dalë me veturë nga korsia. Ngjarja ka...