23/05/2024
11.2 C
Tetovo
spot_img

Mot i ndryshueshëm dhe jostabil edhe në ditët në vazhdim

Të enjten dhe të premten do të ketë paraqitje...

Një tetovar i burgosur nga burgu i Idrizovës ka ndërrua jetë

Një i burgosur nga Burgu i Idrizovës ka ndërruar...

Stuhia në komunën Likovë la pas kaos

Komisioni për vlerësimin e dëmeve nga komuna e Likovës...

KSHZ: Deri në orën 11:00 kanë votuar 16.46% e votuesve

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) njofton se deri në orën...
spot_img

Rajoni & Bota

Kronika e zezë

Showbiz

U ‘arrestua’ brenda BBV, Liam Osmani jep deklaratën e tij

Liam Osmani u arrestua ditën e sotme nga Strukturat...

Rrezikon deri në 4 vite burg. Ja kur do të japë vendimin gjykata për Luiz Ejlli

Luiz Ejlli gjithashtu edhe fituesi i “Big Brother VIP...

Ushtari britanik që shërbeu në Kosovë gjatë luftës, sot feston ditëlindjes e 50-të

James Blunt, këngëtari i famshëm britanik, u lind më 22...

Regjisori dhe aktori i famshëm i Hollywood-it, Louis Mandylor po bën film për luftën në Kosovë

Aktori dhe regjisor i njohur, Louis Mandylor, i njohur...

Shëndeti

Çaji shërues i shegës dhe piperit të zi kundër gripit dhe alergjive

Piperi i zi është një erëz që përshkruhet si...

Kompania LIAL dhuron donacion prej 600.000 denarësh për Spitalin Klinik Tetovë

Sot drejtorët Dr. Ilir Demiri dhe Mr. Blerim Osmani,...

Si t’i Përdorni Gjethet e Dafinës për Gripin dhe të Ftohurën

Dafina është një bimë shumë e pasur me vitamina...

Kuriozitete

SPORT

KF Shkëndija më e mirë se KF Shkupi, së bashku me Strugën tani në vendin e parë

Në orët e pasdites në stadiumin e Çair u zhvillua ndeshja ndërmjet KF Shkupit dhe KF Shkëndijës, ku mysafirët arritën të fitojnë me rezultat 0-2,  Me...

VIDEO:Shkendija i rikthehet luftës mposhti Sileksin me rezultat 6-1

Në një nga edicionet më bindëse të kësaj pranvere,...

Shkëndijë nesër pret në Tetovë Bregallnicën

Ekipi I Shkëndijës vazhdon punën për ndeshjen e nesërme...

Teknologji
Latest

Pesë veturat që pritet të mos prodhohen në vitin 2024: Cili model do t’ju mungojë më së shumti?

Po afron fundi i vitit 2023 dhe prodhuesit tashmë kanë treguar se cilat modele nuk do të jenë më në shitje gjatë vitit të...

Një ligj i ri në BE do t’i detyrojë prodhuesit e telefonave të krijojnë bateri të zëvendësueshme

Prodhuesit e telefonave inteligjentë e bëjnë të vështirë zëvendësimin...

Elon Musk lanson raketën që do t’i lidhë me internet miliona indonezianë

Indonezia dhe kompania e raketave të Elon Muskut, SpaceX,...

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...