24/04/2024
15.6 C
Tetovo
spot_img

Bajrami: Procesi zgjedhor po zhvillohet në mënyrë të rregullt dhe të qetë

Sipas informacioneve të marra nga prokuroritë publike në mbarë...

Deri ora 13:00 dalja në zgjedhjet presidenciale në RMV është 24.82

Jehona e votuesve në rrethin e parë të zgjedhjeve...

“Presidencialet”, ODIHR nesër do t’i publikoj rezultatet e para

Përfaqësuesja e ODIHR-it pas vizitës në dy qendra të...

KSHZ: 12.78% votuan deri në ora 11:00

Këto janë të dhëna nga 3416 qendra votimi të...

Hyri për ta gjetur fatin, por e gjen vdekjen, 62 vjeçari vdes në kazino

Mjeku i Emergjencave të Manastirit dje në orën 18:30...
spot_img

Rajoni & Bota

Kronika e zezë

Showbiz

Qendra e Kulturës sjell lajmin e shumëpritur grupi legjendar Elita 5 me koncert në Tetovë

Qendra për Kulturë Tetovë ka njoftuar se grupi legjendar,...

U ‘arrestua’ brenda BBV, Liam Osmani jep deklaratën e tij

Liam Osmani u arrestua ditën e sotme nga Strukturat...

Rrezikon deri në 4 vite burg. Ja kur do të japë vendimin gjykata për Luiz Ejlli

Luiz Ejlli gjithashtu edhe fituesi i “Big Brother VIP...

Ushtari britanik që shërbeu në Kosovë gjatë luftës, sot feston ditëlindjes e 50-të

James Blunt, këngëtari i famshëm britanik, u lind më 22...

Regjisori dhe aktori i famshëm i Hollywood-it, Louis Mandylor po bën film për luftën në Kosovë

Aktori dhe regjisor i njohur, Louis Mandylor, i njohur...

PUSHTIMI TURK I BALADAVE SHQIPTARE

Çfarë ndodhi me baladën e mrekullueshme “Sytë e tu”...

Shëndeti

Çaji shërues i shegës dhe piperit të zi kundër gripit dhe alergjive

Piperi i zi është një erëz që përshkruhet si...

Kompania LIAL dhuron donacion prej 600.000 denarësh për Spitalin Klinik Tetovë

Sot drejtorët Dr. Ilir Demiri dhe Mr. Blerim Osmani,...

Si t’i Përdorni Gjethet e Dafinës për Gripin dhe të Ftohurën

Dafina është një bimë shumë e pasur me vitamina...

Kuriozitete

SPORT

FSHF në Tiranë priti takim të nivelit të lartë me presidentët e 11 Federatave anëtare të UEFA-së

Njëmbëdhjetë federata anëtare të UEFA-s nga Europa Juglindore u mblodhën dje në Tiranë, në selinë qëndrore të Federatës Shqiptare të Futbollit, për Mbledhjen strategjike të...

VIDEO:Shkendija i rikthehet luftës mposhti Sileksin me rezultat 6-1

Në një nga edicionet më bindëse të kësaj pranvere,...

Shkëndijë nesër pret në Tetovë Bregallnicën

Ekipi I Shkëndijës vazhdon punën për ndeshjen e nesërme...

Disa klube të futbollit maqedonas nën hetim për kurdisje ndeshjesh

Pesë klube nga liga e parë e futbollit maqedonas...

Teknologji
Latest

Pesë veturat që pritet të mos prodhohen në vitin 2024: Cili model do t’ju mungojë më së shumti?

Po afron fundi i vitit 2023 dhe prodhuesit tashmë kanë treguar se cilat modele nuk do të jenë më në shitje gjatë vitit të...

Një ligj i ri në BE do t’i detyrojë prodhuesit e telefonave të krijojnë bateri të zëvendësueshme

Prodhuesit e telefonave inteligjentë e bëjnë të vështirë zëvendësimin...

Elon Musk lanson raketën që do t’i lidhë me internet miliona indonezianë

Indonezia dhe kompania e raketave të Elon Muskut, SpaceX,...

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...