24/06/2022
20.9 C
Tetovo

Kasami:Mos marrja e datës çon vendin në zgjedhje të parakohëshme

Lëvizja Besa mbështet çdo zgjidhje që hap rrugën e...

Angellov: Lëvizje e lirë pa kufizim në Vodno, Malin Sharr, Pelister, Galiçicë dhe Mavrovë

Drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza Stojançe Angellov...

Parlamenti bullgar miraton propozimin francez

MIRATOHET ME 170 VOTA “PËR”, 37 “KUNDËR”, 21 “TË...

Boçvarski: Ulja e çmimeve në pikëpagesat rrugore mbetet temë e hapur

Edhe pse në muajin mars ministri i Transportit dhe...

RMV, prej sot hyri në fuqi ndalesa e pjesshme për lëvizje në pyje dhe tokë pyjore

Prej sot hyn në fuqi ndalimi i pjesshëm i...

Rajoni & Bota

Kronika e zezë

Showbiz

12 vjet nga vdekja e Bekim Fehmiut, ikonës së papërsëritshme të kinematografisë shqiptare

Aktori Bekim Fehmiu lindi në Sarajevë më 1 Qershor...

Joni nga Shkupi konkurent i Maqedonisë për Evrovizion

Zëri i tij i thellë shkakton të dridhura” –...

Rita Ora rikthehet në The Voice of Australia

Këngëtarja shqiptare e njohur në mbarë botën, Rita Ora,...

U shfaq i sëmurë në karrocë, Mirush Kabashi ngrihet në këmbë

Aktori i madh i skenës shqiptare, Mirush Kabashi pak...

Arrestohet këngëtari Korab Jetishi

Me rastin e hapjes së lokalit ‘Xeni Imperial’, mbrëmë...

Këngëtari Elbasan Munishi publikon baladën ”Loti Jetimit”

Këngëtari i mirënjohur tetovar Elbasan Munishi sapo ka publikuar...

Shëndeti

Pse lia e majmunëve po përhapet në Evropë dhe SHBA?

Disa raste të lisë së majmunëve janë raportuar ose...

Shëroni diabetin me ozonoterapi tek ordinanca “Dr. Ançefski në Shkup

Situatat stresuese të përditshme, ftohjet e pashmangshme, kontribuojnë në...

Pesë ushqime të neglizhuara që janë burim i shkëlqyer i hekurit

Hekuri është një mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm për trupin...

Rreth 200 mijë persona në Maqedoni janë të prekur nga sëmundjet e veshkave

Çdo i dhjeti person në Maqedoni ose rreth 200.000...

Kuriozitete

SPORT

FIFA paralajmëron Kampionatin Botëror me një foto, shfaq krah njëri-tjetrit futbollistin shqiptar dhe atë serb

Kampionati Botëror “Katar 2022” i cili do të fillojë më 21 nëntor dhe do të mbyllet me finalen e madhe më 18 dhjetor po pritet...

Teknologji
Latest

Internet Explorer merr fund pas 27-vjetësh

Internet Explorer, pas 27-vjetësh përdorim, do të çaktivizohet përfundimisht më 15 qershor. Internet Explorer ishte shfletuesi i integruar në sistemin Windows që prej vitit...

Aston Martini po kalon në vetura hibride dhe elektrike

Aston Martin ka konfirmuar se nga viti 2026, do...

Apple do ta kopjojë sërish Androidin

Gjenerata e ardhshme e iPhone tashmë është duke u...

Meta po ndërton super kompjuterin më të shpejtë në botë

Meta ka njoftuar se po ndërton superkompjuterin e ri...

Emisione

Nga një muaj paraburgim për 7 persona që u kapën me rreth 210 kg drogë

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...